25 października, 2023

Kolejna akcja sadzenia w Parku Jordanowskim

W sobotni poranek 21 października posadziliśmy sosny czarne i róże pomarszczone w Parku Jordanowskim od ul. Kościuszki. Poprawi to estetykę w naszym mieście, doda koloru, a przede wszystkim, stworzy w okolicach parku, gdzie przebywają dzieci, przyjazny mikroklimat. Rośliny te bowiem charakteryzują się dużą zdolnością wychwytywania groźnych zanieczyszczeń.

Sadzonki zakupiliśmy w ramach projektu „Działań antysmogowych oraz estetyki miasta zgodne z zasadami ekorozwoju” ogłoszonego przez Miasto Dębica.

W sadzeniu pomagała nam młodzież z I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły pod opieką Krzysztofa Kosińskiego oraz młodzież z Liceum Mistrzostwa Sportowego Igloopol Dębica oraz z II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy pod opieką Moniki Kuczyńskiej. Technicznie pomogła nam oczywiście firma Transkop Centrum Brukarsko-Ogrodnicze, a Wodociągi Dębickie podlały nasze sosny i róże.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszej młodzieży za pomoc. Zawsze można na nich liczyć. Cieszy nas też fakt, że tak kochają przyrodę. Do następnego razu!

1 października, 2023

Wyprzedaż garażowa – fotorelacja

Wrześniowa Wyprzedaż garażowa dobiegła końca. Cieszy nas fakt, że każda edycja przyciąga coraz więcej mieszkańców.

Nie wyrzucaj! Sprzedaj! Zamień! Oddaj za darmo! To hasła każdej wyprzedaży. Cieszymy się, że dbacie o naszą planetę, że nie wyrzucacie niepotrzebnie rzeczy i szukacie dla nich kolejnego nabywcę.

W organizacji tego wydarzenia pomogli nam: Mariusz Szewczyk – Burmistrz Miasta Dębica i Marta Pawelko, Dyrektor MOSiR Dębica, za co bardzo dziękujemy.

Zawszę są z nami media, dzięki którym wielu z Was dowiaduje się o naszych działaniach. I tym razem nas nie zawiedli i objęli patronatem medialnym nasze wydarzenie: debica.tv, Polska Telewizja Regionalna – PTVR Telewizja Dębica, debica24.eu, Obserwator lokalny, ziemiadebicka.pl, Portal NaszaDebica.pl Ogłoszenia Informacje Imprezy.

Zauważyliśmy, że szukacie nabywców na zabawki. Być może uda nam się Wam pomóc, bo przymierzamy się do zorganizowania jeszcze jednej wyprzedaży końcem listopada a przed Św. Mikołajem pod hasłem „Wymień się zabawką”. Śledźcie nas na Facebooku, będziemy informować.

A teraz pare zdjęć z ostatniej wyprzedaży.

1 października, 2023

Tworzyliśmy ogródki kieszonkowe

Na zaproszenie Urzędu Miasta wzięliśmy udział w warsztatach z kształtowania i pielęgnacji zieleni, które odbyły się 22 września br. W ramach zajęć posadziliśmy rośliny przy ul. Ogrodowej i ul. Batorego.

Zajęcia zorganizowane zostały w ramach projektu „Zielono – niebieska infrastruktura, jako narzędzie do zapobiegania oraz walki z niekorzystnymi zmianami klimatu na obszarach zabudowanych” realizowanego przez Miasto Dębica i Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Było wiele ciekawych prelekcji na temat doboru roślin z uwzględnieniem warunków siedliskowych na terenach zieleni publicznej oraz jak tą zieleń pielęgnować. Dowiedzieliśmy się jak zakładać publiczne tereny zieleni, na koniec spotkania zasadziliśmy rośliny w parku kieszonkowy przy ul. Ogrodowej i ul. Batorego.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

25 września, 2023

Kolejna wyprzedaż garażowa 30 września

Sprawdź, czy nie masz w domu niepotrzebnych rzeczy, które możesz sprzedać, zamienić lub oddać za darmo, ponieważ 30 września (sobota) w godz. 9.00-13.00 już ostatnia w tym sezonie Wyprzedaż garażowa. Zapraszamy tradycyjnie na parking między ZUS a MOSiR Dębica.

Wyprzedaż garażową organizuje Stowarzyszenie Zielona Dębica we współpracy z Miasto Dębica a patronat medialny objęli debica24.eu, Obserwator lokalny, debica.tv, Polska Telewizja Regionalna – PTVR Telewizja Dębica, ziemiadebicka.pl, Portal NaszaDebica.pl Ogłoszenia Informacje Imprezy.

Nasza wyprzedaż ma charakter otwarty i każdy jest mile widziany — zarówno w roli wystawcy, jak i kupującego. Podczas wydarzenia każdy odpowiada za swoje stoisko wystawiennicze i porządek na nim. W razie niepogody „Wyprzedaż” będzie odwołana.

Więcej informacji i zgłoszenia przyjmują członkowie Stowarzyszenia Zielone Miasto Dębica tel. 608 098 067 lub 507 107 261

Zapraszamy!

7 września, 2023

Zwycięzcy konkursu fotograficznego

Dzisiaj (7 września) w dębickim ratuszu pamiątkowe dyplomy i nagrody odebrali zwycięzcy drugiej edycji konkursu fotograficznego „Miasto Rozkwita w Przyrodzie – Dębica w Kwiatach”.

Przypomnijmy, iż konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: „Ogródki i ogrody” oraz „Tarasy i balkony”. Nadesłane zdjęcia zostały poddane ocenie internautów i zwyciężyły te z największą ilością polubień w serwisie Facebook.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrza Miasta Dębica Mariusza Szewczyka otrzymali:

Kategoria: Tarasy i balkony
I miejsce: Barbara Jezuit
II miejsce: Piotr Szczerba
III miejsce: Marta Sitek

Kategoria: Ogródki i ogrody
I miejsce: Zuzanna Krzystyniak
II miejsce: Waldemar Ciurkot
III miejsce: Joanna Kisiel

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

30 sierpnia, 2023

Druga wyprzedaż garażowa – fotorelacja

Na Waszą prośbę Stowarzyszenie Zielone Miasto Dębica zorganizowało po raz drugi wyprzedaż garażową. Dziękujemy za tak liczne przybycie. Z edycji na edycję jest nas coraz więcej, a i rzeczy, które są eksponowane coraz ciekawsze. Cieszymy się, że dbacie o naszą planetę, że nie wyrzucacie niepotrzebnie rzeczy, że szukacie dla nich kolejnego nabywcę, że dajecie rzeczom drugie życie.

Dziękujemy za pomoc w organizacji wyprzedaży Mariuszowi Szewczykowi, Burmistrzowi Miasta Dębica oraz Marcie Pawełko, Dyrektor MOSiR Dębica.

Zawszę są z nami media, a przy tej okazji objęli patronatem medialnym nasze wydarzenie. Byli z nami: debica.tv, Polska Telewizja Regionalnego – PTVR Telewizja Dębica, debica24.eu, Obserwator lokalny, Portal Ogłoszeniowy Nasza Dębica oraz Ziemia Dębicka.

Śledźcie naszą stronę i fanpage, na której będziemy ogłaszać datę jeszcze jednej wyprzedaży garażowej.

20 sierpnia, 2023

KONKURS FOTOGRAFICZNY ZAKOŃCZONY

Zakończyliśmy głosowanie w naszym konkursie fotograficznym 📷🌷🌼🌻🌺👁‍🗨 „Miasto rozkwita w przyrodzie. Dębica w kwiatach”. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, pasji do natury i roślin, a zwycięzcom gratulujemy. Wasze ogrody, ogródki, tarasy czy balkony upiększają i zielenią nasze miasto Dębica. Poniżej przedstawiamy zwycięzców:

KATEGORIA: BALKONY, TARASY:

🥇1 miejsce BARBARA JEZUIT

🥈2 miejsce PIOTR SZCZERBA

🥉3 miejsce MARTA SITEK

KATEGORIA: OGRODY, OGRÓDKI

🥇1 miejsce ZUZANNA KRZYSTYNIAK

🥈2 miejsce WALDEMAR CIURKOT

🥉3 miejsce JOANNA KISIEL

Ze zwycięzcami skontaktujemy się niebawem i zaprosimy do Ratusza na uroczyste wręczenie nagród.

4 sierpnia, 2023

GŁOSOWANIE W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM ROZPOCZĘTE

Internauci zaczęli wybierać tegoroczny najładniejszy ogród i taras/balkon w naszym KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM „Miasto rozkwita w przyrodzie. Dębica w kwiatach”. Głosowanie odbywa się na Facebooku na naszym fanpage Zielona Dębica ogrody: https://www.facebook.com/ZielonaDebica/posts/pfbid02xHVhzbUvyyVVR9eJC4MFTk96h18HRgX8SKAvdmwQfaPV5yvosPHv3H7xkE8WmC5Xl i balkony/tarasy: https://www.facebook.com/ZielonaDebica/posts/pfbid025SH1MYs8Mv7BMNaNbFYhUUjEsGLDibvyoWXtRS47E2mc3Kd94ufPykF1U1Thhg1rl. Zdjęcia z największą ilością lajków wygrywają! Do zdobycia 500zł, 400zł i 300zł ufundowane przez Miasto Dębica. Głosujemy do 18 sierpnia br. Zapraszamy do głosowania.

blog-image

Druga Wyprzedaż GARAŻOWA

Szykujcie się na drugą edycję WYPRZEDAŻY GARAŻOWEJ. Przeglądajcie strychy, piwnice, szafy i sprawdźcie czy nie macie niepotrzebnych książek, podręczników, ceramiki, ubrań, biżuterii, gier, zabawek, a może dziecko już wyrosło z rowerka czy hulajnogi?

Stowarzyszenie Zielone Miasto Dębica we współpracy z Miasto Dębica organizuje drugą edycję „wyprzedaży garażowej”, która odbędzie się 26 sierpnia br. (sobota) w godzinach 9.00-14.00 na parkingu między ZUS-em a basenem.

Nasza wyprzedaż ma charakter otwarty i każdy jest mile widziany — zarówno w roli wystawcy, jak i kupującego. Podczas wydarzenia każdy odpowiada za swoje stoisko wystawiennicze i porządek na nim. W razie niepogody „Wyprzedaż” zostanie przeniesiona do Domu Sportu.

Więcej informacji i zgłoszenia przyjmują członkowie Stowarzyszenia Zielone Miasto Dębica tel. 608 098 067 lub 507 107 261

Proudly powered by WordPress | Theme: Spiko by Spicethemes

Partnerzy Zielonej Dębicy: