Tai Chi w plenerze

Niech się tylko troszkę ociepli, niech słonka osuszy ziemię i już ruszamy z regularnymi zajęciami Tai Chi na powietrzu, wśród natury. W ubiegłym roku odbywały się już takie ćwiczenia z Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Były wały nad Wisłoką i park przy muszli koncertowej na Osiedlu Słonecznym Igloopolu. Tai Chi to spokojne, harmonijne ruchy, wykonywane w skupieniu i koncentracji. Ćwiczymy równowagę i koordynację ruchu. Nie ma tu ryzyka upadków, urazów czy kontuzji. Tai Chi nie podnosi ciśnienia, poprawia krążenie krwi i obieg limfy. Dobrze wpływa na układ oddechowy i nerwowy. Wzmacnia odporność.

W tym roku Partnerstwo Dla Zrównoważonego Rozwoju Zielone Miasto Dębica zaprasza wszystkich. Tai Chi ćwiczymy tylko z przyjemnością, bez nadmiernego wysiłku fizycznego, ale wytrwale i regularnie. To daje radość. Czerpiemy siłę ze stanu relaksu. Niepowodzenia niech nas nie zniechęcają. Niech nas motywują do dalszej pracy. Jednym nauka Tai Chi przychodzi łatwiej, inni potrzebują trochę więcej czasu. Tai Chi to ćwiczenia dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. To zabawa ruchem, a korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego przychodzą same.

Teraz poszukujemy najlepszego miejsca i pory ćwiczeń. A Wy przygotujcie swobodny strój sportowy i buty z miękką podeszwą. No i jedną godzinę tygodniowo tylko dla siebie.

Tai Chi da się lubić. Ćwiczymy razem. Do zobaczenia.