25 października, 2023

Kolejna akcja sadzenia w Parku Jordanowskim

W sobotni poranek 21 października posadziliśmy sosny czarne i róże pomarszczone w Parku Jordanowskim od ul. Kościuszki. Poprawi to estetykę w naszym mieście, doda koloru, a przede wszystkim, stworzy w okolicach parku, gdzie przebywają dzieci, przyjazny mikroklimat. Rośliny te bowiem charakteryzują się dużą zdolnością wychwytywania groźnych zanieczyszczeń.

Sadzonki zakupiliśmy w ramach projektu „Działań antysmogowych oraz estetyki miasta zgodne z zasadami ekorozwoju” ogłoszonego przez Miasto Dębica.

W sadzeniu pomagała nam młodzież z I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły pod opieką Krzysztofa Kosińskiego oraz młodzież z Liceum Mistrzostwa Sportowego Igloopol Dębica oraz z II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy pod opieką Moniki Kuczyńskiej. Technicznie pomogła nam oczywiście firma Transkop Centrum Brukarsko-Ogrodnicze, a Wodociągi Dębickie podlały nasze sosny i róże.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszej młodzieży za pomoc. Zawsze można na nich liczyć. Cieszy nas też fakt, że tak kochają przyrodę. Do następnego razu!