Co się udało

Za nami marzec, pierwszy miesiąc naszej działalności pod oficjalnym szyldem Stowarzyszenia Partnerstwo Dla Zrównoważonego Rozwoju Zielone Miasto Dębica.

I coś nam się już udało osiągnąć. Zakupiliśmy sadzonki grabu pospolitego z przeznaczeniem na żywopłot w ilości 216 sztuk. Akcja sadzenia przebiegła bardzo sprawnie. Zorganizowanie transportu i całej logistyki, zaangażowanie do współpracy wielu osób, w tym młodzieży szkolnej przyniosło wspaniałe rezultaty. Wszystkie drzewa rosną i wypuszczają już pierwsze pąki. To były naprawdę wartościowe sadzonki, siedmio i ośmioletnie. Powoli będą tworzyły zielony ekran ochronny na placu zabaw w Parku Jordana. Zapraszamy do obserwacji naszych wspólnych już grabów. Szukajcie oznak życia na młodych pędach, pomiędzy ubiegłorocznymi suchymi liśćmi. Tak, graby nie zrzucają liści z poprzedniego sezonu jak inne drzewa ale zatrzymują je aż do wiosny. Taka cecha, taka ich uroda.
Opracowaliśmy plany na kolejne nasadzenia wzdłuż ogrodzenia placu zabaw od strony ulic. Przygotowaliśmy projekt i kosztorys. Mamy ogromny zapał i chęci do wspólnej pracy. Kolejni mieszkańcy i kolejne szkoły zgłaszają się do udziału w pracach naszego Stowarzyszenia. To ogromny potencjał. O dalszych działaniach decydować będą wszyscy, którzy zechcą nam pomóc i dofinansować działalność statutową Stowarzyszenia Zielona Dębica. To nasze Miasto i dla niego działamy. Wspólnie możemy tworzyć lepsze warunki naszego życia, wśród bogatej zieleni miejskiej.