8 lipca, 2023

Pierwsza w Dębicy wyprzedaż garażowa

NIE WYRZUCAJ!  DAJ DRUGIE ŻYCIE! WYMIEŃ SIĘ ZABAWKĄ!

Lubisz czytać książki i chcesz znaleźć kolejne lektury? Twoje ubrania już ci się znudziły i szukasz czegoś nowego? Poszukujesz przedmiotów, które mają swoje lata, ale są dobrze zachowane i wzbogaciłyby twój pokój? A może chcesz podzielić się takimi przedmiotami i je po prostu sprzedać lub wymienić na coś innego?

Jeśli odpowiedź choć na jedno pytanie brzmi TAK, to mamy coś dla Ciebie. Stowarzyszenie Zielone Miasto Dębica we współpracy z Miastem Dębica organizuje pierwszą w Dębicy „wyprzedaż garażową”, która odbędzie się 22 lipca br. (sobota) w godzinach 8.00-14.00 na parkingu przy obiektach MOSiR między ZUS a basenem.

– Wyprzedaż jest rajem dla poszukiwaczy „skarbów”. Łączy w sobie cechy pchlego targu i kiermaszu staroci. To także szansa na drugie życie ubrań, zabawek, książek i innych bibelotów, które znudziły się już dotychczasowym właścicielom oraz okazja do wspólnego spędzenia czasu. Nasza wyprzedaż ma charakter otwarty i każdy jest mile widziany — zarówno w roli wystawcy, jak i kupującego – mówi Monika Garduła, wiceprezes Stowarzyszenia Zielone Miasto Dębica.

– Pomysł tak naprawdę wziął się zza zagranicy – mówi Małgorzata Kędzior, wiceprezes Stowarzyszenia Zielone Miasto Dębica. – Wyprzedaże garażowe są znane w Europie czy Stanach Zjednoczonych. Są organizowane na osiedlach mieszkaniowych lub w miejscach wskazanych przez gminę. Każdy może za dramo wystawić rzeczy niepotrzebne, a sąsiedzi lub mieszkańcy mogą je kupić za przysłowiową złotówkę, otrzymać za darmo lub dokonać wymiany.

Stowarzyszenie Zielone Miasto Dębica w ten sposób chce zwrócić uwagę, na to, aby maksymalnie wykorzystać to co kupujemy i generować mniej odpadów. Wychodzimy z założenia, że każda rzecz zasługuje na drugie życie. W ten sposób przedłużamy życie naszej planety. Takie działania przekonują do konieczności zachowania środowiska dla obecnych i przyszłych pokoleń

Wydarzenie skierowane jest do całej społeczności lokalnej. Ma na celu integrację poprzez wymianę i sprzedaż prywatnych rzeczy, których już nie używamy, a które są w dobrym stanie i mogą się jeszcze komuś przydać. Sprawdź czy nie masz w domu niepotrzebnych przedmiotów, ubrań, ceramiki, zabawki, książek, biżuterii, gier planszowych, dekoracji itp., które mógłbyś zamienić lub sprzedać za drobną kwotę. Dla Ciebie może to być przysłowiowy śmieć, dla kogoś innego długo poszukiwany skarb. Podczas wydarzenia każdy odpowiada za swoje stoisko wystawiennicze i porządek na nim. Dla pierwszych gości będzie darmowa kiełbaska, a dla dzieci dmuchańce. W razie niepogody „Wyprzedaż” zostanie odwołana.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: debica24 i debica.tv

Więcej informacji i zgłoszenia przyjmują członkowie Stowarzyszenia Zielone Miasto Dębica tel. 608 098 067 lub 507 107 261